מה חשוב לקחת בחשבון כשמזמינים במה לאירוע?

שיקולים בבחירת במה לאירוע

בניית במה לאירוע זה עניין למקצוענים. חברה המתמחה בבניית במות תדע לאפיין את גודל הבמה לפי הצרכים שלכם.
ישנם מספר דברים שחשוב לקחת בחשבון כשבוחרים את הבמה לאירוע.

איזה גובה צריכה הבמה להיות?

אין הגדרות מאוד מדוייקות לגבי גובה הבמה והדבר תלוי מאוד בתוואי השטח שבו מוקם הבמה, וכן בתקציב לטובת העניין. ככל שהקהל פרוס על שטח יותר גדול ויש רצון שהבמה תראה למרחק גדול יותר – כך נרצה להגביה את הבמה יותר. אם הקהל יושב בצורת אמפיתאטרון, גובה הבמה לא יצטרך להיות גבוה במיוחד וכ-40 ס"מ גובה יספיקו. צריך לבחון את השטח במקום ולבחון אם הקהל במקום שבו יישב ייראה את הבמה בכל נקודה שבה הוא יושב.
חשוב לציין בעניין הגובה, כל במה מעל גובה 40 ס”מ נדרשת לעבור אישור של מהנדס בטיחות המוסמך לאשר קונסטרוקציות. במה כזאת צריכה חיזוקי אלכסון מתחת לבמה, ומעל 60 ס”מ תידרש גם מעקה מסביב לבמה. ברגע שנדרש אישור מהנדס הדבר כרוך בעלויות רבות יותר וחשוב לקחת זאת בחשבון.

איזה עומק במה אני צריך?

עומק הבמה תלוי במידה רבה באופי ההצגה, אם מדובר בלהקה וישנם כלים רבים על הבמה תידרשו לעומק במה יותר גדול, אם מדובר במופע יחיד – עומק הבמה יהיה פחות משמעותי. חשוב להבין שחברה לבניית במות עובדים עם חתיכות במה בגדלים קבועים. גודל במה סטנדרטי הינו 1.2 מטר רוחב על 2.4 מטר אורך. לכן חשוב להבין שבמה תמיד תבנה בכפולות של 1.2 מטר.
לדוג’ גודל במה יכול להיות 4.8 מטר רוחב על 3.6 מטר רוחב (למעשה הבמה בנויה מ6 פלטות) או 7.2 מטר על 6 מטר (15 פלטות).

איזה רוחב במה צריך?

בדומה לעומק, רוחב הבמה הולך גם כן בכפולות של 1.2 (או 2.4). רוחב הבמה תלוי בפריסת הקהל, אם הקהל פרוס על שטח גדול נרצה במה רחבה יותר, ואם הקהל יושב בפרוזדור צר יותר נצטרך פחות רוחב במה.

מה זה גב במה, והאם אני צריך את זה?

גב במה זה בעצם חתיכות במה שמקומות באנך לבמה (כפי שניתן לראות בתמונה), גב במה הוא מאוד שימושי במקרה שבו תרצו להסתיר את מה שמופיע מאחורי הבמה ותרצו שהקהל ייתרכז בבמה. בנוסף במידה ותרצו לשים שלט חסות או פרסום בגב הבמה בניית גב הבמה יאפשר זאת.

מה לגבי שטיח וכיסוי מסביב לבמה?

במידה ותרצו לתת נפח יותר רשמי ומכובד לבמה ניתן לשים שטיח לבד לבמה בצבעים שונים. כמו – כן רצוי לשים כיסוי מסביב לבמה (מה שבעבר נקרא סקרטינג) שיסתיר את תחתית הבמה.

מה עוד?
חשוב לוודא שעל כל במה תזמינו גרמי מדרגות בצד אחד או בשני צידי הבמה (בהתאם לדרישות האירוע) מה שיאפשר גישה נוחה לבמה.
דבר נוסף שחשוב לוודא הוא כיסוי ביטוחי של החברה שבונה את הבמות, חברה כזאת תחזיק בפוליסה המבטחת אותה במקרה של פגיעה בצד ג’.

לסיכום, כפי שראיתם הזמנת במה בנוייה מפרמטרים רבים, לכן חשוב לעבוד עם חברה מקצועית ואמינה בתחום שתדע להעמיד במה יפה ובטיחותית המתאימה לדרישותיכם.

צרו איתנו קשר בעניין מה חשוב לקחת בחשבון כשמזמינים במה לאירוע?

הגברה כמו שרציתם

המסירות והמקצועיות של חברת איזי סאונד שירותי הגברה לאירועים מתבטאת בכך שתמיד נהיה עם אוזניים קשובות לא רק לאיכות הצליל אבל גם לרצונות ולבקשות שלכם כדי שהאירוע יהיה בדיוק כפי שאתם רוצים אותו. בזכות ירידה לפרטים הקטנים, וציוד הגברה ממותגים המובילים בעולם ועבודת אנשי סאונד ברמה הגבוהה ביותר, חברת איזיסאונד מספקת לכם שירותי הגברה לאירועים ומתחמים אשר מתאימים לכל הפקה ובכל סדר גודל.