הקרנה ומסכי לד לאירועים

רוצים ללמוד על הקרנה ומסכי לד לאירועים ? הגעתם למקום הנכון.

המרכיב החזותי בהופעה הוא לא פחות חשוב ממה ששומעים. המרכיב החזותי באירוע יורכב משני חלקים, תאורה והקרנה.

פתרונות תאורה יכולים להיות מגוונים מאוד, החל מפנסים וכלה באפקטים מיוחדים כמו לייזר.

מגוון פתרונות ההקרנה ומסכי לד מתחלק באופן כוללני ל2 סוגים. הקרנה באמצעות מקרן, ומסכי הקרנה כמו מסכי תצוגה ומסכי לד. נשתמש גם במושג AV   – Audio Visual  לתאר את מגוון פתרונות ההקרנה ומסכים.

הקרנה עם מקרן באירוע

ההקרנה עם מקרן קיים כבר עשרות שנים, אך עובר שיכלול מתמיד.  היום מקרנים מיוחדים יכולים לתת עוצמות חזקות מאוד, וממרחקים קצרים עד ארוכים מאוד.

הקרנה צריכה להתבצע על משטח כלשהו. המשטח הזה יכול להיות מסך הקרנה ייעודי אותו נקים עבור האירוע, אפשר גם להקרין על קירות או משטחים.

גודל המסך

מסכי הקרנה מגיעים במגוון גדלים בהתאם לאופי וצרכי האירוע. מסכים קטנים מתחילים בגודל של 1.5 מטר על 1.5 מטר. לרוב באירוע קטן (עד 100 איש) ניקח מסך של 2 מטר על 2 מטר.  מסכים עד גדלים אלו מורכבים על רגל עם מסך נגלל.

באירועים גדולים יותר גודל המסך יהיה 2X3 או 3X4 . אלה מסכים שמתאימים לאירועים גדולים ויורכבו על מסגרת עם קונסטרוציה. המסכים האלה בנויים לעבודה בחוץ. מסכים אלו צריכים להיות מקובעים ומאובטחים בצורה מקצועית, כדי למנוע תזוזה שלהם ברוח.

איך עובד מקרן

חשוב שתבינו את אופן הפעולה של המקרן כדי להבין את ההגבלות שלו.

הקרנה באמצעות מקרן מתבצעת על ידי נורה שמקרינה אלומת אור, הפוגעת במסך ומציגה את התמונה הרצויה על המסך. אם תעמדו בין המקרן למסך ותסתירו את אלומת האור, לא נראה את ההקרנה על המסך.

אלומת האור שיוצאת מהמקרן נפתחת בזווית בהתאם לעדשה המחוברת למקרן. ברוב המקרנים הביתיים העדשה היא קבועה ולא ניתן להחליף אותה. לכן האפשרות שלנו לשלוט על גודל התמונה מוגבלת. במקרנים מקצועיים לעומת זאת, ניתן להחליף עדשה כך שניתן לשלוט על זווית פתיחת האלומה.

עדשות שונות במקרנים ייאפשרו לנו להגדיר את אופן פתיחת האלומה לטובת הצרכים שלנו.

עדשה רחבה תפתח לזווית מאוד רחבה מטווח קצר. זה יתאים במקרה שנרצה להקרין תמונה גדולה מאוד ממרחק קצר יחסית. עדשה צרה תאפשר לנו לשלוח את האלומה למרחק גדול יותר. זה יתאים לנו במקרים בהם מיקום המקרן רחוק ממיקום ההקרנה.

דבר נוסף שחשוב לדעת לגבי מקרנים, זה שהם צריכים לעמוד מול מסך ההקרנה ולא בזווית. הסיבה לכך היא שאם המקרן יעמוד בזווית – אנחנו נקבל תמונה שלא תהיה מלבנית ולא תיראה מאוזנת. במקרנים מתקדמים אפשר לתקן זאת באמצעות KEYSTONE. אך חשוב לדעת שגם במקרנים מאוד מתקדמים התיקונים שניתן לעשות הם עד גבול מסוים, חשוב לקחת זאת בחשבון מראש.

הקרנה באירוע – יתרונות וחסרונות

היתרון במקרנים זה שניתן להקים אותם בקלות יחסית. במקומות רבים יש מסך במקום או שאפשר להקים מסך זמני לטובת ההקרנה. זה ייאפשר לנו פתרון מהיר ויחסית זול לטובת רוב צרכי ההקרנה.

החיסרון במקרן הוא במצבים בהם יש קהל רב ומיקום המסכים בעייתי. אם הקהל יסתיר את אלומת האור – לא נראה את ההקרנה. בתנאי שטח מסויימים אין אפשרות למקם פיזית את המקרנים בצורה שההקרנה תתבצע בצורה נעימה לעין.

חיסרון נוסף של מקרן הוא בעוצמה שלו. יש מקרנים מאוד חזקים שיכולים להיות בגב במה אפילו כשיש תאורה על הבמה. לעומת זאת, מסכי לד בנויים ממנורות לד קטנות המפיקות המון אור ומשמשות כמו גוף תאורה מבחינת עוצמת האור.

מקרנים בהחלט יכולים להוות פתרון מעולה לרוב הצרכים שלנו באירוע. בין אם אתם רוצים להקרין טקסט לשירה בציבור או סרט בפארק, מקרן עם הגברה יעשה את העבודה.

מסכי לד באירועים

בשנים האחרונות השימוש במסכי לד באירועים נהיה פופולארי מאוד. מסכי לד הם מסכים המכילים אלפי פיקסלים של נורות לד שמרחוק נראים כמו מסך רציף.

עם השנים הטכנולוגיה השתכללה והיום ניתן לקבל מסכי לד ברמת HD. מה שמשפיע על איכות התמונה הוא צפיפות הפיקסלים אחד מהשני. ככל שהפיקסלים קרובים יותר אחד לשני כך נקבל תמונה מלאה ועשירה יותר.

גודל מסכי הלד

מסכי לד מגיעים בנויים בדרך כלל בקוביות של 50 ס"מ X 50 ס"מ. לכן כשנבנה מסך לדים החיוב וההרכב ייתבצעו לפי מטר רבוע של מסך.

את המסך נתקין לתוך הבמה או לטראס (עמוד תאורה)ונרים לגובה. בגלל שמדובר במסך גדול, נשים דגש משמעותי על קיבוע ואבטוח של הציוד כדי לוודא שהוא בטיחותי.

הגדלים של המסך יכולים להיות ממש בכל גודל ובהתאם לצרכים של האירוע. זה המקום להביא לידי ביטוי את היצירתיות שלכם ולהשתמש במסכים כאלמנט עיצובי באירוע. לרוב נקים מסך מרכזי בגב הבמה ומסכי בצדדים לטובת אפקטים וכיוצ"ב.

איך עובד מסך לדים

אופן הפעולה של מסך הלדים הוא שהמסך מורכב מחתיכות מסך, שמחוברות למחשב פיקוד. מחשב הפיקוד מגדיר לכל פיקסל מה לעשות בדיוק כדי ליצור את התמונה המלאה שאנו רואים. בשונה ממקרן, שבו מחברים את המקרן למסך באמצעות כבל, וההקרנה עובדת, במסך לדים זה יותר מורכב. כאן חייבים פיקוד חכם כדי שהמסך יעבוד.

בגלל אופן הפעולה של מסך הלדים, אין אלומת אור שאפשר להסתיר. לכן גם אם נעמוד ליד המסך הקהל עדיין יוכל לראות את המסך בצורה טובה.

מסכי לד לאירועים – יתרונות וחסרונות

היתרון במסכי לד זה שהם יוצרים אפקט מאוד מרשים בהופעה. הם גם משמשים כמו גוף תאורה מבחינת הצבע והצביעה של הבמה או השטח. אפשר לעצב מסך שאינו בצורה מרובעת או מלבנית סטנדרטית. בגלל שאין אלומת אור ניתן למקם את המסך בצורה גמישה יותר.

החיסרון של מסכי לדים הוא שצריך להתקין אותם באמצעות במה או טראס. גם התפעול שלהם יותר מורכב. בגלל המרכיבים האלה מסכי לד לרוב יהיו יקרים יותר מהקרנה עם מקרן.

פנו אלינו ונשמח לייעץ ולעזור. אנחנו נתאים לכם את מסך הלדים או ההקרנה המושלמים לאירוע שלכם.

פיקוד ושליטה על ציוד הקרנה ומסכי לד באירועים

בין אם אתם משתמשים במקרן או במסך לדים באירוע שלכם חשוב להבין איך תתבצע הפיקוד ושליטה על ההקרנה באירוע שלכם.

אם מדובר על אירוע קטן ופשוט, שבו יהיה מקרן \ מסך אחד ומקור אות אחד (מחשב). אז אפשר להסתפק בחיבור ישירות של המקרן לתוך המחשב ושידור. החיסרון במקרה כזה הוא שהמקרן משדר את כל מה שאתם עושים על המחשב. בכל מעבר בין קטעים כל הקהל ייראה אתכם מחליפים קבצים ועוברים בין קטעים וזה נראה לא מקצועי.

כדי לפתור את הבעיה ולתת מענה גם לריבוי מסכים וריבוי מקורות (inputs), נשתמש בפיקוד שיאפשר קבלת מספר מקורות ושליחה למספר מסכים בנפרד.

פיקוד יודע לקבל אותות ממקורות שונים, ובמקרים רבים אף לבצע עריכה תוך כדי שידור. מהפיקוד ניתן להחליט איזה מקור אנחנו רוצים לשדר לכל מסך ואיך המעבר ביניהם יתבצע. הפיקוד יאפשר לנו להחליט לדוגמא שבמסך המרכזי נציג צילום במעגל סגור ובמסכים בצדדים נראה סרטון. כשעובדים עם פיקוד ואנשי תפעול מקצועי השמיים הם הגבול בכל מה שקשור לשידור וידאו באירוע.

צילום במעגל סגור

באירועים בהם הקהל לא יכול לראות את הבמה בצורה מיטבית נביא מצלמה וצלם לטובת שידור במעגל סגור. צילום האירוע מתבצע גם במקרה שנרצה להקליט את האירוע לטובת שידור באינטרנט או הקלטה לתיעוד.

צילום ושידור האירוע מתבצע על ידי צלם עם מצלמה מקצועית. חשוב להביא צלם מקצועי לאירוע. צלם יתפוס את החלקים החשובים באירוע, יעשה זום אין למוקדי התרחשות ויתפעל את הציוד בצורה מיטבית.

לנו באיזי סאונד יש ניסיון רב בפתרונות הקרנה וצילום במעגל סגור באירוע. פנו אלינו לקבלת הצעת מחיר לאירוע שלכם.

שידור האירוע בלייב באינטרנט

היום הקהל כבר לא צריך להיות נוכח פיזית באירוע כדי להנות מהחוויה. באמצעות צילום האירוע על ידי צלם מקצועי וחיבור לציוד לשידור באינטרנט נוכל לבצע שידור בזמן אמת באינטרנט.

בהתאם לצרכי האירוע נחבר מספר מצלמות לתוך פיקוד ונבצע מיקס בלייב תוך כדי שידור באינטרנט.

מרגע שהשידור עולה לאינטרנט נוכל לשדר בלייב בפייסבוק ביוטיוב או בכל פלטפורמה אחרת.

שידור בלייב באינטרנט מצריך חיבור אינטרנט פעיל במקום האירוע. הפתרון העדיף הוא חיבור קווי לאינטרנט ADSL  או סיב אופטי. חיבור קווי יהיה יציב יותר וייאפשר חיבור רציף באיכות גבוה. במידה ואין פתרון קווי במקום ניתן להביא ציוד המתחבר לאינטרנט באמצעות רשתות הסלולר. חיבור סלולרי יהיה פחות איכותי מחיבור קווי אך במקרה הצורך ניתן לבצע על בסיסו שידור של האירוע.

אנו בחברת איזי סאונד בעלי ניסיון רב בכל סוגי האירועים ויכולים לתת לכם פתרון מיטבי לכל צורך.

 דברים שחשוב לקחת בחשבון כשעושים הקרנה ושידור באירועים

באירועים בהם נשתמש במספר מסכים במקומות שונים חשוב להערך לכך מראש. ככל שהמרחק של הציוד מהפיקוד רחוק יותר יש צורך בכבלים מיוחדים על מנת להעביר את האות. במרחק של עד 25 מטר ניתן להשתמש בכבל מסוג VGA  או HDMI . מעל מרחק זה האות נחלש ובמקרה הטוב נקבל אות חלש או בכלל לא. לכן נצטרך להשתמש במגדיל טווח שישתמש בפתרון כמו 5 CAT. באמצעות פתרון זה ניתן להעביר את האות במרחקים גדולים יותר, עד 150 מטר לערך. מעל מרחק זה יש צורך בציוד ייעודי שידע להעביר את האות בזמן אמת ללא פערים באיכות בין המסכים.

איך בוחרים ספק ציוד הקרנה ומסכי לד לאירועים שלכם?

כפי שהבנתם כאן, תחום פתרונות ההקרנה והמסכי לד לאירועים הוא גדול מאוד. נדרש ידע, ציוד, ניסיון ויכולות תפעול מגוונים על מנת לתת מענה מקצועי. חשוב לעבוד עם חברה עם ניסיון של שנים רבות בתחום. לאור הניסיון הרב שצברנו במהלך השנים, התמודדנו עם בקשות מגוונת ואתגרים שונים. הניסיון שלנו מאפשר לנו לתת ללקוחות שלנו חוויה מקצועית ואיכותית בכל אירוע.

פנו אלינו היום כדי לקבל הצעת מחיר. נשמח לעבוד יחד איתכם כדי שהאירוע שלכם יהיה הצלחה מסחררת.

צרו איתנו קשר בעניין הקרנה ומסכי לד לאירועים

צרו איתנו קשר!

הגברה כמו שרציתם

המסירות והמקצועיות של חברת איזי סאונד שירותי הגברה לאירועים מתבטאת בכך שתמיד נהיה עם אוזניים קשובות לא רק לאיכות הצליל אבל גם לרצונות ולבקשות שלכם כדי שהאירוע יהיה בדיוק כפי שאתם רוצים אותו. בזכות ירידה לפרטים הקטנים, וציוד הגברה ממותגים המובילים בעולם ועבודת אנשי סאונד ברמה הגבוהה ביותר, חברת איזי סאונד מספקת לכם שירותי הגברה לאירועים ומתחמים אשר מתאימים לכל הפקה ובכל סדר גודל.

צרו איתנו קשר

גלריית תמונות

תמונות מהארועים שלנו

כל מה שכדאי לכם לדעת על ארגון אירועים

מלאו פרטים וארגון האירוע שלכם עובר לידיים טובות

תודה שיצרת איתנו קשר

אנחנו נחזור אליך בהקדם כדי לתכנן לך ארוע בדיוק כמו שחלמת.